Atak insektów na rzepak ozimy

Jeśli mamy posiany rzepak ozimy to trzeba będzie bardzo dobrze się przyglądać uprawą. Ataki insektów zdarzają się tutaj bardzo często. Niestety walka z insektami nie jest łatwa, bo trzeba wiedzieć, jakich insektycydów używać żeby zwiększyć szanse na zwycięstwo.

Na tym trzeba się bardzo dobrze znać, bo różnego rodzaju insekty bardzo szybko się upodabniają. Dzisiaj coś stosujemy i działa, ale za rok może już nie działać. Producent środków ochrony roślin musi za tym wszystkim nadążyć, bo inaczej straci klientów.

Najczęściej widywanym insektem na rzepaku ozimym jest słodyszek rzepakowy. Jeśli będziemy obserwować rzepak to w odpowiednim momencie zastosujemy środek chemiczny. Jeśli widzimy, że zaczyna się nalot tego szkodnika to trzeba działać bardzo szybko. Musimy tylko pamiętać żeby nie przekraczać dozwolonej ilości insektycydów na jeden hektar, ponieważ to zaszkodzi nie tylko insektowi, ale i naszej plantacji, a to oznacza straty.

Inne szkodniki na plantacji
Rzepak ozimy narażony jest na wiele innych szkodników, które będą przeprowadzały atak. Jest to chowacz podobnik oraz pryszczarek kapustnik. Środek chemiczny zaleca się wtedy stosować w fazie kwitnienia. Wystarczy jeden tak skuteczny oprysk żeby były z tego efekty, o jakie nam chodzi. Trzeba tylko stosować zalecaną ilość środka oraz wody. W przypadku insektycydów najczęściej jest to od dwustu do trzystu litrów wody na jeden hektar.

Na pewno będziemy wiedzieć, co i jak zastosować, bo mamy do środka chemicznego dołączoną instrukcje. Wystarczy przeczytać i przeliczyć, a nasza plantacja będzie bezpieczna, a szkodniki zginą. Gdzie znajdziemy insektycydy, które spełniają wszystkie normy i są skuteczne w działaniu? Wystarczy, że skorzystamy z oferty producenta insektycydy, a przekonamy się, że tutaj mamy wszystko, czego nam trzeba. Każdy z dostępnych środków ochrony roślin jest opisany. Wiemy jak go stosować i w jakiej ilości. Nie można się wtedy pomylić, bo wiemy o insektycydach wszystko, co najważniejsze.