Geodeta pomoże w wymierzeniu działki

W przypadku kiedy mamy problem z nieruchomością możemy potrzebować pomocy geologa, problem może wynikać przykładowo z problemu wytyczenia granicy działki, jaj wielkości czy też własności.

W branży związanej z nieruchomościami ilość i skomplikowanie podpisywanych umów wymogła korzystanie z pomocy specjalistów. Mowa tutaj geodetach, ale także pracownikach kancelarii prawnych. Niemal każdą umowę musi przejrzeć prawnik, chociaż czasem umowy podpisywane są po prostu w obecności notariusza. Czasem przeciętny człowiek nie jest w stanie wyłapać wszelkie niezgodności, a to może być w przyszłości przyczyną jego kłopotów. Z tego powodu do opiniowania wszelkiego rodzaju umów powinien być zatrudniony specjalista, który dzięki posiadanej wiedzy jest w stanie niemal natychmiast wyłuskać wszelkie podejrzane czy też niezgodne z prawem zapisy. Ochrona interesów klienta rynku nieruchomości jest na tyle istotna, że same firmy budowlane i deweloperzy oddają umowy do opiniowania przez prawników. Często ich prac będzie oczywiście opierała się także na pracy geodetów, którzy dbają o wielkość działki, ale także o wielkość budynku. Geolog także wymierzy wielkość użytkową lokalu, co będzie istotne przykładowo podczas sprzedaży nieruchomości, ponieważ na podstawie wielkości może być wyznaczana jej wartość. Obecnie geodeta ma do dyspozycji wiele nowoczesnych narzędzi jak dalmierz laserowy, czy też przykładowo lokalizator GPS, lokalizacja satelitarna nie jest obecnie dużym wydatkiem.

Pozwala bardzo dokładnie określać punkty i eliminuje możliwość pomyłki.

Kiedyś takie urządzenia jak lokalizacja GPS były bardzo drogie, i posiadali je tylko i wyłącznie specjaliści którym była niezbędna do pracy, obecnie znajdziemy je w naszych samochodach i telefonach komórkowych. Tego rodzaju rozwiązań wykorzystuje obecnie praktycznie każde biuro geodezyjne Kraków. Oczywiście na rynku znajdziemy specjalne systemy GPS, dedykowane do rozwiązań związanych z budownictwem i geodezją.