Lecznicze właściwości marihuany

Od setek lat marihuana stosowana jest jako środek medyczny, już w starożytności znana była jako sposób na uśmierzenie bólu, oczywiście wytwarzano z konopi indyjskich różnego rodzaju olejki, maści, balsamy które bardzo dobrze sprawdzały się w przypadku przewlekłego bólu mięśni.

Oczywiście medycyna chińska znała tą roślinę, szybko dostrzeżono jej zalety, obecnie prowadzonych jest wiele badań które mają na celu zastosowanie marihuany w leczeniu różnych chorób.

Lecznicze właściwości marihuany

Zastosowanie marihuany medycznej

Dobrym przykładem może być leczenie jaskry, w tym przypadku nacisk na gałki oczne może powodować ból, marihuana może nieco niwelować różne rodzaju przewlekłe bóle przy tej chorobie. Oczywiście bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku choroby Parkinsona, pozwala ona na zmniejszenie objawów choroby, częściowy powrót pacjentów do normalnego życia. Dodatkowo także bardzo pozytywnie wpływa na pacjentów z chorobą Alzheimera, pacjenci mają mniejsze problemy z pamięcią oraz koncentracją.

Dobór odpowiednich odmian, pozwala na znalezienie najlepszych roślin które mogą posłużyć w medycynie. Warto zwrócić uwagę iż wiele odmian marihuany działa psychoaktywne, dlatego też środki zawarte w tych odmianach takie jak THC należy eliminować, w tym przypadku najbardziej pożądanie będzie CBD, jako środek który działa bardzo pozytywnie w medycynie. W niektórych krajach przykładowo w USA hoduje się marihuanę medyczną na skalę przemysłową, w wielu stanach można zakupić marihuanę medyczną na receptę. W tym przypadku oczywiście należy wyodrębniać najlepszej jakości rośliny oraz odmiany.

Naturalnie możemy spotkać różnego rodzaju ziarna konopii indyjskiej, warto zwrócić uwagę iż niektóre odmiany mogą służyć do produkcji odzieży, papieru, zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu dlatego też istnieje obecnie bardzo wiele odmian hodowlanych. Ziarna możemy zakupić w wielu specjalistycznych sklepach, są one odpowiednio opisane. Warto zwrócić uwagę iż podawane są także ich właściwości, okres wegetacji, kwitnienie dlatego też będziemy mogli bardzo łatwo znaleźć czy ziarna które nas interesują.