Płytki Carrara jako idealne wykończenie każdej łazienki

Charakter każdego wnętrza jest zależny nie tylko od użytych dodatków i tkanin, ale też elementów tak fundamentalnych jak materiał wykończenia ścian i podłogi.

Dla takich pomieszczeń jak łazienki fundament aranżacji stanowią najczęściej łatwe w utrzymaniu w czystości i niereagujące na zwiększoną wilgotność (w przeciwieństwie do np. drewna) płytki ceramiczne. Wybór płytek powinien być poprzedzony dogłębną analizą naszych potrzeb i stylów jakie nam odpowiadają. Nieodpowiedni dobór tego elementu wystroju wnętrza – z uwagi na trudność wymiany – może ciągnąć się za nami latami. Nie warto więc inwestować w płytki o nachalnych wzorach i kolorach, nawet jeśli lubimy podążać za wnętrzarskimi trendami. Bardzo dobry, często katalogowy efekt naszych mieszkań i łazienek da się uzyskać stosując stonowane, klasyczne podstawowe elementy, które jednocześnie umożliwiają zabawę dodatkami i nie powodują efektu wizualnego przeładowania.

Do jakich łazienek polecane są płytki Carrara?

Carrara to kolekcja stawiająca na klasyczny minimalizm zachowując przy tym jednocześnie francuski sznyt i klasę. Nowoczesność płytek zdawałaby się odstawać od stylu vintage, jednak zastosowana na płytkach podłogowych struktura matowego drewna ułożonego w pewną wariację na temat jodełki umożliwia i takie aranżacje. Płytki ścienne pokryto błyszczącą warstwą szkliwa, a ich wzór przedstawia połacie jednej ze szlachetniejszych odmian kamieni. Kolorystyka w jakiej występują płytki ścienne to połączenie klasycznej, chłodnej bieli z lekkimi detalami szarości. Takie połączenie umożliwia dopasowanie dodatków do łazienki o praktyczniej każdych możliwych kolorach bez efektu przeładowania. Klasyczne tło pozwoli też na częste zmiany aranżacji. Kolekcję wyposażono w elementy wykończeniowe czyli wąskie bordery o metalicznym, matowym lub błyszczącym wykończeniu.

Znacznie więcej informacji o tak klasycznej kolekcji pod linkiem płytki carrara, na stronie znajdują się przykładowe aranżacje i wymiary produktów.