Co to jest izolacja z pianki natryskowej?

Izolacja z pianki natryskowej nie tylko blokuje powietrze, ale jest również odporna na wilgoć i pleśń.

Pianka natryskowa o otwartych komórkach jest zwykle tańszą opcją niż pianka o zamkniętych komórkach i może być stosowana nie tylko jako izolacja, ale także jako pomoc w redukcji dźwięku dochodzącego do pomieszczeń z zewnątrz.

Co to jest izolacja z pianki natryskowej?

Profesjonalne izolacje nieruchomości pianką natryskową

Pianka natryskowa wykonana jest z polimeru, a po zastosowaniu rozszerza się, wypełniając każdą wolną przestrzeń. Pianka o zamkniętych komórkach twardnieje podczas wysychania. Dzięki temu skutecznie blokuje całe powietrze, które próbuje przeniknąć do wewnątrz. Pianka o otwartych komórkach pozostaje miękka i pochłania powietrze, które próbuje przez nią przejść. Inne materiały izolacyjne służące do ocieplania budynków nie są tak skuteczne i trwałe. Może zajść potrzeba wymiany tego typu izolacji lub dodania dodatkowej warstwy, ponieważ z czasem osiada i ulega zniszczeniu. Z drugiej strony pianka poliuretanowa może trwać nawet 80 lat lub dłużej. To znacznie trwalsza i skuteczniejsza opcja izolacji budynku. Chociaż zapłacisz więcej z góry, trwałość i wydajność pianki natryskowej sprawiają, że jest to bardzo opłacalna opcja.

Jeśli szukasz izolacji, która również blokuje dźwięk, włókno szklane, styropian czy celuloza nie są najlepszym rozwiązaniem. Chociaż blokują one część dźwięku dochodzącego z zewnątrz, pianka natryskowa o otwartych komórkach sprawdzi się o wiele lepiej. Natryskiwana izolacja z pianki o otwartych komórkach to miękki materiał o niskiej gęstości, i jest zwykle stosowana do zastosowań wewnętrznych, takich jak wnęki ścienne, spodnia strona połaci dachowych, strychy, ściany piwnic i przejścia.

Ocieplenia budynków pianką poliuretanową wykona firma Best Point. Izolacja natryskowa z pianki poliuretanowej pomaga również blokować pyłki i kurz dostające się do wnętrza nieruchomości, co jest idealne dla alergików oraz osób z astmą. Jeśli szukasz izolacji, która będzie trwać przez całe życie, pozwól profesjonalistom zainstalować piankę natryskową w budynku.