Uszkodzone pokrycie dachowe należy wymienić

Twój dach może wytrzymać wiele różnych warunków pogodowych przez wiele lat, zanim będzie trzeba go naprawić lub wymienić.

Z biegiem czasu wytrzyma burze, upały, śnieg i silne wiatry. Te warunki pogodowe wraz z innymi czynnikami, takimi jak grad, ostatecznie spowodują zużycie, a uszkodzenie przez wiatr jest jednym z najczęściej spotykanych sposobów uszkodzenia dachów. Silne wiatry mogą powodować wyginanie się, odłączanie i gubienie gontów asfaltowych, dlatego musisz wiedzieć, jak ocenić dach pod kątem uszkodzeń. Asfaltowe pokrycia dachowe są jednym z najpopularniejszych wyborów ze względu na przystępną cenę, łatwość montażu i wygląd. Gonty są tworzone przy użyciu szczeliwa, asfaltu, włókna szklanego, większej ilości asfaltu i granulatu w różnych kolorach. Są zaprojektowane tak, aby wytrzymać zmiany temperatury i pogody. Do wyboru są różne rodzaje takich pokryć dachowych, a im wyższą jakość wybierzesz, tym dach będzie bardziej odporny na wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Kiedy silny wiatr utrzymuje się przez dłuższy czas, niszczy gonty i zaczyna uszkadzać dach. Uszkodzone pokrycie dachowe należy wymienić

Obszarem, w którym najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie, jest obwód dachu.

Środek dachu również może zostać uszkodzony, ale zwykle napór wiatru jest nieco mniejszy niż na obwodzie dachu. Kiedy wiatr porusza się po dachu, może zgiąć, poluzować, a nawet całkowicie zerwać gonty. Zależy to od kierunku, prędkości i czasu trwania wiatru, ale wichury, tornada lub silne wiatry mogą uszkodzić lub zniszczyć dachy. Pokrycia dachowe mogą być również uszkadzane gałęziami drzew, co wymaga naprawy lub wymiany gontów. Do mocowania pokryć dachowych używane są wkręty ciesielskie, gwoździe dekarskie i papowe z podkładkami. Silne wiatry zwykle z czasem uszkadzają dachy asfaltowe, ale niektóre inne czynniki mogą również przyczyniać się do szybszego zużywania się dachu. Jeśli ktoś nieprawidłowo zainstaluje dach, będzie on bardziej podatny na uszkodzenia. Jeśli gonty są słabo związane ze sobą i nie są wystarczająco mocne, wiatrom łatwiej będzie je zgiąć lub podnieść.