Aby powstrzymać uporczywe owady zamontuj siatki na oknach

Nowoczesne żaluzje zazwyczaj są wykonane z twardych materiałów, takich jak drewno, metal i winyl, i mają listwy lub rastry, które można odchylać lub zamykać za pomocą sznurków biegnących przez całą długość rolety.

Aby uzyskać długotrwałe i estetyczne żaluzje, szukaj wariantów wykonanych z drewna lub aluminium. Chociaż żaluzje są dość drogie, istnieją odmiany imitacji drewna, jeśli twój budżet nie pozwala na zakup naturalnego drewna.

Aby powstrzymać uporczywe owady zamontuj siatki na oknach

Moskitiery w oknach to dobry sposób na dom bez wlatujących owadów

Mechanizm zastosowany w plisach materiałowych jest wyjątkowy w porównaniu do tradycyjnych rolet i żaluzji pionowych. Tutaj materiał starannie układa się w fałdy, gdy roleta jest podciągnięta. Po rozłożeniu wygląda jak roleta, ale część materiału jest złożona i zawinięta u podstawy, co nadaje pokojowi swobodną i przytulną atmosferę. Można również zdecydować się na rolety w kasecie z bocznymi prowadnicami, które dodatkowo zablokują przenikanie światła do pomieszczeń. Warto również pomyśleć o moskitierach, które zakupimy w formie siatek montowanych na oknie za pomocą taśmy z rzepami lub na ramie zahaczanej o zewnętrzną stronę okna. Zapobiegnie to przedostawaniu się do domu czy biura uciążliwych owadów, takich jak komary, muchy osy czy inne insekty.

Żaluzje i rolety pionowe, najczęściej stosowane nad drzwiami przesuwnymi szklanymi, sprawdzają się również w domu z wysokimi oknami skrzydłowymi, oknami ze szkłem stałym lub oknami łukowymi i kątowymi. Bardziej niż jakiekolwiek inne osłony okienne, zwiększają wysokość pomieszczenia, o czym należy pamiętać, jeśli sufity w domu są niskie. W sklepach z roletami, karniszami i plisami możemy również zakupić moskitiery do okien i drzwi. Są one rozpięte na ramce, którą montuje się w oknie, ale nie przeszkadzają one w zamykaniu i otwieraniu skrzydeł okna, możne je także czyścić.

Moskitiery są odpowiednim rozwiązaniem, jeśli chcemy zapobiec przedostawaniu się owadów i insektów do pomieszczeń, a możesz je zamówić na wymiar u producenta na stronie https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/moskitiery. Z pewnością posiadając zamontowane moskitiery w oknach unikniemy w domu irytujących owadów, takich jak muchy, komary, osy czy chrząszcze.