Co daje nam docieplanie budynków?

Podczas ocieplania budynku należy zdecydować jaką metodę izolacji i jaki materiał izolacyjny należy zastosować.

Stare budynki mogą wymagać izolacji, w tym przypadku straty ciepła mogą być bardzo wysokie. Dlatego też zastosowanie nowoczesnej termoizolacji może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60-70%. Należy jednak zwrócić uwagę czy izolacja zewnętrzna jest możliwa do realizacji, czy nie potrzebujemy pozwolenia konserwatora budynków. Dlatego też czasem trzeba będzie ocieplać budynek od wewnątrz. W tym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na jakość izolacji, ponieważ jeżeli dostanie się pod nią wilgoć, wówczas może pojawić się grzyb. W niektórych przypadkach aby się go pozbyć należy zdjąć izolacje i zabezpieczyć ścianę. Słabo izolowane domy zużywają dużo energii grzewczej. Jeśli dobrze zaizolujesz dom, możesz zaoszczędzić koszty ogrzewania i przyczynić ochrony środowiska. Dzięki temu mamy także cieplejsze ściany, dzięki czemu klimat w naszym domu będzie przyjemniejszy. Ocieplenie domu jest często drogim, ale zwykle również bardzo skutecznym środkiem do oszczędzania energii i kosztów ogrzewania w perspektywie długoterminowej.

Najczęściej stosowanym materiałem izolacyjnym jest obecnie styropian, zazwyczaj kładziemy warstwę kilkudziesięciu centymetrów.

Można zastosować także watę, kupujemy ją w długich rolka, jest zatem łatwa w montażu. Do szerokości belek można łatwo dostosować konstrukcję naszego dachu, aby wszystko dobrze pasowało. Oczywiście można także prowadzić docieplanie za pomocą pianki izolacyjnej. Doskonale sprawdzi się w miejscach do których dostęp jest ograniczony. Z pewnością ocieplanie budynków to nie tylko oszczędność na energii, dobrze wykonana izolacja sprawi także że do domu będzie dostawało się mniej hałasu. Z pewnością najlepsze właściwości jeżeli chodzi o dźwiękoszczelność będzie miała pianka. Warto stosować ją pod dachem, na folię, ale także można ją zastosować od wewnątrz, ma doskonałe właściwości izolacyjne, ponieważ może dotrzeć we wszystkie zakamarki.