Jak wybierać apartamenty, by nie trafić na oszustów?

Wraz z rozwojem możliwości, jakie stwarza internet, rośnie liczba oszustów, którzy właśnie za pośrednictwem sieci wyłudzają pieniądze na różne sposoby.

W związku z tym nawet szukając apartamentu w górach, trzeba zachować czujność.

Jak wybierać apartamenty, by nie trafić na oszustów?

Które apartamenty wymagają szczególnej uwagi?

Analizując każdą ofertę apartamentu, należy wziąć pod uwagę to, że może ona być próbą wyłudzenia pieniędzy. Ostrożności nigdy dość. Szczególnie w tym przypadku. Trzeba więc dobrze przeczytać ogłoszenie, a następnie skontaktować się z właścicielem, najlepiej telefonicznie, aby jeszcze to wszystko ostatecznie potwierdzić. Warto też zapytać o dane adresowe i sprawdzić, czy taki obiekt faktycznie istnieje, a jej właściciel prowadzi działalność w zakresie wynajmu noclegów.
Szukając apartamentu w internecie, należy wybierać tylko rzetelnie prowadzone, wiarygodne serwisy turystyczne i związane z branżą noclegową. Jeśli ogłoszenie pojawia się na zupełnie nieznanej stronie, a do tego jego treść wzbudza jakiekolwiek podejrzenia, nie należy marnować czasu na dłuższe analizy.
Istnieją serwisy, które prezentują nie tylko zdjęcia poszczególnych apartamentów i ich opisy, ale również pełne dane kontaktowe i lokalizacyjne. Obiekt jest również umieszczony na specjalnej mapce. Wszystko to zwiększa wiarygodność oferty. W związku z tym poszukiwania apartamentu najlepiej zacząć od znalezienia profesjonalnego serwisu, bazy noclegów.
Podejrzenia powinny wzbudzać oferty, w których właściciele nie podają dokładnego adresu albo numeru telefonu i zachęcają wyłącznie do kontaktu mailowego. Można więc myśleć, że coś z takim apartamentem jest nie tak. Takich ofert lepiej unikać i nie tracić czasu na dogłębniejsze wnikanie w szczegóły. Bo jeśli właściciel umożliwia kontakt wyłącznie mailowy, to trudno będzie o zmianę zdania.
Oczywiście nie wszystkie Zakopane apartamenty są podejrzane i nie należy w każdym słowie właściciela doszukiwać się oszustwa. Jednak ostrożności nigdy dość. Trzeba więc podejść do sprawy poważnie, uważnie, ale też bez zbędnej paniki.