Japonia to nie tylko miasta takie jak Tokio i Kioto

Hakone jest popularnym miejscem do odwiedzenia w Japonii z pięknymi widokami na górę Fuji, a jeśli pogoda jest odpowiednia, być może nawet uda Ci się ją sfotografować.

Może to być zarówno świetna wycieczka, jak i miejsce na nocleg. Chociaż słynie z gorących źródeł, Hakone ma wiele innych miejsc do zaoferowania, jeśli chodzi o rekreację i aktywny wypoczynek. Aktywny wulkanicznie obszar wokół Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu jest dobrze znany z gorących źródeł i widoków na górę Fuji. W ostatnich latach największy aktywny wulkan w Japonii przyciąga pretendentów z całego świata. Każdego lata sezon wspinaczkowy na Fuji oficjalnie rozpoczyna się na początku lipca i trwa do połowy września. W tym krótkim czasie na górze jest stosunkowo mało opadów śniegu, a pogoda jest raczej łagodna. Pomimo piękna góra Fuji jest wymagająca i trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję fizyczną, jeśli zdecydujesz się na nią wspiąć. Nagoya jest największym miastem w środkowej Japonii. Jednak wielu podróżnych nie uważa jej za nic więcej, niż tylko kolejny przystanek w drodze z Tokio do Kioto. Pomimo tego, że jest jednym z największych miast, Nagoya jest często przyćmiona przez Tokio i Kioto, jeśli chodzi o miejsca historyczne lub ciekawe turystycznie.

Jednak Nagoya ma wiele niesamowitych i mało znanych ukrytych zabytków, które są warte zobaczenia.

Wyspy Okinawa znajdują się około dwóch i pół godziny od Tokio samolotem. Choć technicznie jest częścią Japonii, wyspy mogą równie dobrze być innym krajem. Historycznie Okinawa była w rzeczywistości oddzielną jednostką znaną jako królestwo Ryukyu. Z powodu tego dziedzictwa Okinawa ma zupełnie inną historię niż reszta Japonii, co jest natychmiast widoczne w lokalnych motywach kulturowych, a wycieczka do Japonii przybliża je. Dziś Okinawa jest najbardziej znana dla wielu Japończyków jako tropikalny wypoczynek. Oprócz leniwego relaksu na plaży jest wiele innych ciekawych rzeczy do zrobienia na tych wyspach. Położone między Osaką a Hiroszimą Kobe jest często omijane przez podróżujących, ale zdecydowanie warto poświęcić dzień na zwiedzenie tego miejsca.