Jak wybrać prywatne przedszkole najlepsze dla dziecka?

Wczesny etap edukacji dziecka jest bardzo ważny i może rzutować na cały proces nauczania szkolnego. Wybierając przedszkole dla dziecka warto skupić się na tym, czego oczekujemy po takiej placówce. Młodsze dzieci przyzwyczajają się do nauki w szkole poprzez zabawę i rozwijanie umiejętności społecznych.

Czytanie bajek, zajęcia plastyczne i fizyczne, a nawet układanie klocków czy spacery po okolicy przygotowują dzieci do szkolnej dyscypliny, nauki przedmiotów i współpracy w grupie. Oczywiście nauka pisania i czytania jest ważna, ale warto również wspomnieć o tym, jak ważne jest, aby dzieci mogły się swobodnie bawić.

O wiele lepiej jest pozwolić dzieciom na przetestowanie i wypróbowanie rozwiązań na własną rękę, zamiast mówić im, co mają robić. Zbyt duża ilość formalnego wykształcenia może być nie motywująca dla przedszkolaków, z których wielu nie jest jeszcze gotowych do fizycznego trzymania ołówka lub spędzania długiego czasu w ławce szkolnej.

Poza tym surowe podejście do nauki we wczesnym wieku nie jest najlepszym sposobem na przygotowanie dzieci do szkoły. Dzieci, które uczęszczały do przedszkoli opartych na nauce i zabawie, znacznie przewyższają innych w zakresie umiejętności akademickich i społecznych.

Sukces twoich dzieci w przyszłości szkolnej nie zależy od tego, czy w przedszkolu powierzasz je nauczycielom matematyki czy języka. Zależy to od tego, czy ich nauczyciele wykorzystują zabawę jako część procesu uczenia się. W dłuższej perspektywie zdecydowanie lepiej jest poszukać prywatne przedszkola Białystok, które kładzie nacisk na zabawę i rozwijanie innych umiejętności społecznych. Dobrym sposobem na udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania jest umówienie się na spotkanie z dyrektorem placówki. Jeśli to możliwe, weź udział w dniu otwartym i spotkaniu z nauczycielami, które również dostarczą cennych informacji na temat postawy pracowników, uczniów i rodziców. Warto zobaczyć, jak funkcjonują dzieci w klasach, czy opiekunowie są pomocni i życzliwi, oraz jakie mają do dzieci podejście.