Kredyt hipoteczny na dom

Postawienie domu, który ma sto metrów kosztuje minimum trzysta tysięcy złotych. To duża kwota nawet, jeśli przeszło cztery tysiące jest średnia pensja krajowa. Trzeba długo odkładać pieniądze, ale trzeba również tyle zarabiać, a średnia ma się nijak do naszych zarobków.

To, dlatego trzeba będzie zastanowić się na tym czy nie zaciągnąć kredytu hipotecznego. Można go zaciągnąć na dziesięć, dwadzieścia czy trzydzieści lat. Wszystko będzie zależne od tego ile mamy lat i jaka kwota nas interesuje. Jeśli rozłożymy na więcej lat należność to mamy niższe raty, ale automatycznie płacimy o wiele więcej na samym końcu. Mimo że oprocentowanie nie jest wysokie to mnożąc to przez lata wychodzi, że oddamy minimum jeszcze raz tyle ile wzięliśmy.

Nie jest to dla nas opłacalne, ale co mamy zrobić? Chcemy przecież postawić dom i nie mamy na to pieniędzy. Musimy tylko uwzględnić to żeby nam wystarczyło na opłacanie rat. To zobowiązanie na długie lata i nie można się z niego wyplatać. Płacimy do czasu aż wreszcie dom będzie nasz. To nastąpi za trzydzieści lat, dlatego zastanówmy się gdzie mamy zaciągnąć kredyt hipoteczny żeby jak najwięcej na tym zyskać.

Doradca finansowy
Warto zgłosić się do doradcy finansowego, który będzie miał możliwość wyliczenia nam oferty trzydziestu banków. Zrobi to w kilkanaście minut i jeśli się na któryś z banków zdecydujemy to wyśle wszystkie wnioski. Jego rolą będzie przeczytanie umowy, która dla nas jest mało zrozumiała. Jeśli coś w niej znajdzie to nas o tym powiadomi. Może również w naszym imieniu negocjować warunki umowy.

Zawsze warto to robić, bo skoro można coś na tym zyskać to trzeba okazję w odpowiedni sposób wykorzystać. Gdzie znajdziemy kogoś, kto właśnie tak działa? Na stronie Doradca kredytowy Kraków mamy kogoś, kto jest w stanie nam pomóc. Otrzymamy taką pomoc, na jakiej nam najbardziej zależy. To pozwoli nam wybrać taki kredyt hipoteczny, jaki spełnia nasze oczekiwania i z jakiego będziemy najbardziej zadowoleni.