Listwy progowe estetyczne – wykończenie posadzki

Wykończeniowe listwy progowe są używane, gdy łączysz dwie różne części budynku, takie jak pokoje i korytarz lub otwarta przestrzeń, w której zmieniają się rodzaje podłóg.

Służą one nie tylko do przyjemniejszego wyglądu między dwiema sekcjami, ale także zapewniają bezpieczeństwo, dodając środek zapobiegawczy dla tych, którzy mogą potknąć się o odsłoniętą krawędź podłogi czy dywanu. Listwy progowe mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, takich jak PCV, aluminium, stal nierdzewna lub drewno, w zależności od wyglądu, którego szuka klient i warunków panujących w ruchu pieszym lub cięższym sprzęcie toczącym się po tym obszarze. Każdy obszar, który łączy ze sobą dwie różne sekcje budynku lub obszaru, może skorzystać z możliwości zamontowania takiej listwy. Są one szczególnie ważne i wskazane, gdy przechodzisz z jednej grubości wykładziny na drugą. Powszechnie są takie listwy montowane, gdy obszar ma gruby dywan, który przechodzi w beton lub dywan, który przechodzi na inną twardą powierzchnię, taką jak drewno, laminat lub linoleum. Jeśli podłoga pozostanie bez czegoś do połączenia tych różnic ze sobą, powierzchnia może ulec uszkodzeniu na krawędziach. Ponadto z powodu różnych poziomów podłogi powstaje ryzyko potknięcia i upadku. Istnieje wiele zmiennych, które wpływają na koszt listew wykończeniowych.

Czynnikiem, który ma największy wpływ na cenę, jest zastosowany materiał. Do kosztów przyczynia się również ustawienie, w którym będą stosowane paski przejściowe, to znaczy mieszkalne, fabryka, biuro. Na dolnym końcu spektrum cen znajdują się jednoczęściowe plastikowe paski przejściowe. Można je znaleźć w specjalistycznych sklepach z artykułami budowlanymi i podłogowymi. Główną ich zaletą jest niska cena. Jeśli jednak w pomieszczeniu występuje duży ruch pieszy lub ciężkie rolki lub kółka, zazwyczaj nie będą one się dobrze sprawdzać. Jeżeli nie wiesz, jakie listwy progowe wybrać do pomieszczenia, zajrzyj na stronę https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/listwy-progowe-eleganckie-wykonczenie-posadzki/ i poszukaj inspiracji do wykończenia różnych rodzajów podłogi.