Świece zapachowe z olejkami aromatycznymi

Każdy wie jak działają świece zapachowe, jednak nie każdy wie z czego są robione.

Oczywiście zawierają olejki eteryczne, które uwalniane są do powietrza podczas spalania wosku. Temperatura sprawia, że unoszą się one do góry, a następnie roznoszą się po całym pomieszczeniu. Świece mogą wykorzystywać woski naturalne i syntetyczne jak przykładowo parafina. Rodzaj wybranej świecy woskowej wpłynie na uwalniany zapach. Podczas gdy tradycyjne świece parafinowe były kiedyś normą, chwalone za tworzenie najsilniejszych zapachów, o wiele bardziej ekologiczne wersje ewoluowały, by z nimi konkurować. Świece z wosku pszczelego oczyszczają powietrze, gdy się palą i czasami są wytwarzane z produktów ubocznych przemysłu pszczelarskiego, co czyni je zrównoważonym wyborem. Kolejną zaletą świec zapachowych jest to, że kiedy o nie dbasz, utrzymują się przez długi czas. Świece zapachowe z olejkami aromatycznymi

Można je postawić i podpalić, świeca będzie paliła się godzinami w przeciwieństwie do środków w spreju, które działają raczej punktowo i słabiej rozchodzą się po pomieszczeniu.

Regularnie przycinaj knot tak, aby miał około pół centymetra długości, co zapobiega powstawaniu sadzy. Za każdym razem, gdy palisz świecę, staraj się ją palić na tyle długo, aby cała powierzchnia uległa upłynnieniu zapobiegnie to topieni tylko po środku które ma miejsce, gdy wosk zbiera się po bokach. Wówczas także może oznaczać to że knot jest za cienki, i daje mniej ciepła. Jeśli świeca ma niepalną pokrywkę, umieść ją na górze, aby ją zgasić, zamiast zdmuchnąć aby upewnić się, że nie ma dymu, a knot nie utknie w wosku. Świece to fantastyczny sposób na odprężenie i wprawienie w odpowiedni nastrój. Wybór odpowiednich świec do swojego domu jest niezbędny, aby stworzyć spokojną atmosferę. Można przykładowo wybrać leśne zapachy do domu do naszego domu, zapach sosnowego lasu z pewnością to bardzo dobry pomysł, kiedy chcemy się odprężyć. Można także wybrać zapach cytrynowy, który będzie pasował przykładowo do łazienki.