Magiczny Lwów

miasta. Położny wśród pagórków, przyciąga pięknem przyrody, wśród której skrywają się perły architektury sakralnej, czyli ukraińskie cerkwie. Zachwycają one swoją formą i bajecznie zdobionymi wnętrzami, to właśnie w nich można poczuć bijące serce historii.

Do niecodzienne i jakże efektownych widoków, które można podziwiać z głównej promenady Lwowa – Alei Wolności, należy zaliczyć historyczną panoramę miasta mieniąca się kolorami dachów, niczym najbarwniejsza mozaika utkana z refleksów światła i zabytkowych budynków. Więcej szczegółów na www.kresy.com/

Krętymi uliczkami

By w pełni móc rozkoszować się architektoniczną i duchową niezwykłością miasta, warto zapuścić się w głąb stolicy jej krętymi uliczkami, które splatają przeszłość z teraźniejszością. Długie spacery, odkrywanie nowych miejsc, rozkoszowanie się zapachem powietrza pozwolą w pełni poczuć atmosferę tego niesamowitego miasta.

Lwowska dusza

O osobliwości tego miasta stanowią przede wszystkim jego mieszkańcy. Ich otwartość, przyjazne nastawienie oraz sposób bycia pozwolą ujrzeć Lwów przez pryzmat codzienności jego obywateli i obywatelek, którzy są duszami towarzystwa, kompanami do rozmów i wznoszenia toastów.

Lwowskie smaki

Rodzime restauracje i lokale zapewnią różnorodne doznania kulinarne na najwyższym poziomie. Lwowska kuchnia to połączenie tradycji i nowoczesności, swymi korzeniami czerpie z przeszłości, dzięki czemu miłośnicy jedzenia mogą raczyć swe podniebienia najrozmaitszymi kompozycjami smakowymi.

Kameralne restauracje i knajpki stanowią dopełnienie lwowskiej uczty. Przyjazna atmosfera tych miejsc udzieli się zapewne każdemu biesiadnikowi, a Lwowianie dołożą wszelkich starań byśmy czuli się częścią tej wielkiej rodziny.

To trzeba poczuć

Lwów wymyka się słowom, to miasto trzeba zobaczyć, a następnie poczuć. By móc poczuć jego egzotykę, trzeba stać się jego cząstką. Wycieczki do Lwowa stwarzają możliwość poznawania i smakowania tego bliskiego, ale wciąż obcego wielu z nas miejsca.