Marynarki na różne okazje

Nie myśl o swoich ubraniach tylko jako o formalnych lub zwyczajnych, noszonych na co dzień.

Możesz łączyć swoją codzienną, swobodną odzież z bardziej elegancką, aby uzyskać bardziej ciekawy efekt. Pomyśl o T-shirtach lub koszulkach polo noszonych do marynarki, czy sneakersach zakładanych do garnituru. Na przykład, jeśli jest gorąco, może zamieniasz koszulę z długim rękawem na koszulkę polo na mniej oficjalne okazje. Możesz zamiast cięższego bawełnianego chino czy wełny wybrać lekki materiał na spodnie, jak len. Jeśli rzadko ubierasz się elegancko czy w garnitur, możesz zamienić formalne obuwie wyjściowe na buty takie jak sneakersy, trampki, trzewiki czy workery.

Jak nosić marynarkę?

Wielu mężczyzn wybiera często buty zamszowe zamiast skórzanych, szczególnie w cieplejsze pory roku. Również podczas deszczowej pogody warto zdecydować się raczej na trencz niż gruby płaszcz wełniany, który mocno nasiąka wodą i długo schnie. Odpowiedni dobór ubrań pozwala lepiej wykorzystać formalne rzeczy, a bardziej eleganckie akcesoria mogą podnieść zwykły ubiór, aby wyglądał on bardziej elegancko i wyjściowo. Przykładowo do koszulki i marynarki możesz założyć zegarek i skórzany pasek, co podniesie swobodny wygląd do bardziej eleganckiego. Połączenie twoich formalnych ubrań z codziennymi ubraniami daje elegancki wygląd, który jest idealny do większości miejsc, do których chodzisz w ciągu tygodnia. Przykładem mogą być ciemne dżinsy, koszula z kołnierzykiem, marynarka lub płaszcz, oraz odpowiednio dobrane buty. Łatwo się zdejmuje warstwy wierzchnie, wygląda się w takim zestawieniu szykownie i nigdy nie będziesz wyglądać w ten sposób na zbyt wystrojonego lub sztywnego.
Koszule męskie ze stójką

Co zakłada modny mężczyzna?

Mężczyźni w pewnym wieku nie zwracają uwagi na swój wygląd, ale starzenie się nie oznacza, że powinieneś przestać się tym przejmować. Dążenie do dobrego ubioru nie jest daremne czy próżne, ale jest oznaką elegancji i poczucia stylu. Aby dobrze się ubierać trzeba mieć szacunek do siebie i swojego otoczenia, poczucie własnej wartości, być dumnym z siebie i prezentować się we właściwy sposób ludziom wokół ciebie bez względu na okoliczności. Pomyśl, że czujesz się pewniej, nosząc dobrze wyglądający strój, a możesz osiągnąć więcej, gdy dobrze wyglądasz i czujesz się dobrze w swoich ubraniach. Nie można tego osiągnąć w starych dżinsach i znoszonej koszulce sprzed kilku lat i z zabawnym nadrukiem. Nawiasem mówiąc, nie musisz wydawać mnóstwa gotówki, aby mieć wspaniały styl ubierania się. Nie potrzebujesz też tysięcy przedmiotów w swojej garderobie, wystarczy kilkanaście podstawowych ubrań dobrej jakości w stonowanych kolorach, które można ze sobą łatwo łączyć w zestawy.

Potrzebujesz tylko kilku elementów na tyle uniwersalnych, aby można je było łatwo nosić ze sobą. Dodatkowo możesz kupić w przyszłości następne elementy, które będą pasowały do pozostałych. Podstawą męskiej garderoby powinny być klasyczne, wysokiej jakości ubrania w neutralnych kolorach, takie jako koszule, marynarka i spodnie, które można wymieniać i łatwo nosić ze sobą w różnych zestawieniach. W artykule na stronie https://elubaczow.com/2021/02/03/marynarki-trendy-na-2021-rok-w-modzie-meskiej/ przeczytasz, jakie są najmodniejsze marynarki w nadchodzącym sezonie. Kompletując swoją garderobę musisz również pomyśleć o swoich potrzebach, jak się lubisz ubierać i co zazwyczaj zakładasz na co dzień i do pracy.