Transport zestawów natryskowych

Zestawy natryskowe są integralną częścią nowoczesnej łazienki.

Wygodne w użyciu, przyczyniają się do przyjemnego i bezpiecznego stosowania zabiegów wodnych. Różne modele zestawów natryskowych różnią się konfiguracją, funkcjonalnością, sposobem instalacji i wyglądem. Wszystko to wpływa na wybór i najlepszy sposób na jego umieszczenie.
Zestaw natryskowy to kompletny zestaw łazienkowy, który umożliwia mieszanie gorących i zimnych strumieni, regulację ciśnienia, wybór sposobu dostarczania wody dla wygodnego pobierania higienicznych procedur. W różnych modelach  mogą występować następujące elementy składowe:

 • Słuchawka – do ustawienia strumienia wody pod prysznicem
 • Głowice prysznicowe – dające możliwość ustawienia wody naśladującej krople deszczu
 • Ramiona do głowic – pozwalają na prawidłowe dopasowanie głowicy prysznicowej
 • Długi wąż – umożliwia wygodne manipulowanie słuchawką
 • Uzupełnianie różnych modeli jest inne, co pozwala wybrać optymalny zestaw hydrauliki w oparciu o zadania do niej przypisane, metodę aplikacji i umiejscowienie.

  Jakie zadania posiada zestaw natryskowy?

  Funkcjonalność zestawu natryskowego jest bardzo ważna, ale nie jest jedynym parametrem z wyboru. Nowoczesne zestawy natryskowe powinny również spełniać inne potrzeby użytkowników:

 • Wygoda i komfort użytkowania
 • Praktyczność i trwałość
 • Wysokie właściwości estetyczne
 • Wygoda i komfort użytkowania zależą, od jakości wszystkich elementów składających się na zestaw natryskowy. Części obrotowe podczas odkręcania powinny zapewniać płynną i dokładną regulację ciśnienia wody i kontrolę jej temperatury podczas mieszania. Przełączniki pod prysznicem i tropikalna głowica muszą działać idealnie, obracać się bez wysiłku.
  Praktyczność i trwałość zestawu natryskowego zapewniona jest dzięki zastosowaniu najwyższej, jakości materiałów w produkcji. Spełniają normy sanitarne, są odporne na stały kontakt z wodą, zapewniają odporność na utratę kształtu pod wpływem naprężeń mechanicznych oraz działanie gorącej wody o wysokiej temperaturze. Najkorzystniejsze są: ceramika, metale i ich stopy, w szczególności mosiądz. Hydraulika z tego materiału jest uważana za najbardziej niezawodną i trwałą.
  Nowoczesne metody produkcji umożliwiają produkcję zestawów prysznicowych o różnych kształtach: w klasycznym prostym stylu, a także w postaci eleganckich zakrzywionych linii z płynnymi przejściami. Te zestawy prysznicowe to idealna, piękna designerska łazienka. Zestawy prysznicowe łączą estetykę, poczucie stylu, praktyczność i nienaganną, jakość.

  Słuchawki prysznicowe

  Wybór słuchawek prysznicowych jest szeroki:

 • Bicze wodne: potężne, ale miękkie
 • Rozpraszanie wody przez niewielkie otwory (może być duża ilość takich otworów)
 • Miękkie rozpraszanie – nasycenie wody powietrzem, powoduje delikatne działanie na skórę, mgła wodna.
 • Słuchawki prysznicowe są praktycznym rozwiązaniem posiadają wiele funkcji i często mają chromowane wykończenie. Dobrej, jakości słuchawki wyposażone są w wypustki uniemożliwiające osadzaniu się kamienia, powoduje to także łatwiejsze czyszczenie. Słuchawki posiadają różne kształty, okrągłe, owalne, prostokątne, minimalistyczne wykonane często z mosiądzu lub z materiału ABS.

  Głowice prysznicowe

  Głowice prysznicowe w postaci deszczownicy osiągają różne rozmiary i przez to powodują różne doznania podczas kąpieli. Można ustawiać pożądaną temperaturę i odczuwać letni deszczyk, który odpręża i sprawia dużą przyjemność. Duża ilość funkcji pozwala indywidualnie regulować strumień wody a także ustawianie podświetlania wody. Wrażenia wizualne połączone z doznaniami powodowanymi przez ciepłą wodę dają niezwykle korzystne oddziaływanie na organizm.
  W zależności od wybranej temperatury wody i barwy światła można wywołać efekt pobudzenia lub wyciszenia. Głowice prysznicowe są estetyczne, czym przyczyniają się do podniesienia komfortu wyposażenia kabiny prysznicowej i łazienki. Głowice prysznicowe w odróżnieniu od słuchawek umieszczone są nad głową użytkownika, dlatego dają tak niezwykłe wrażenia. Produkty te posiadają kształt: okrągły, kwadratowy, prostokątny, mogą być wykonane z plastiku lub mosiądzu.    

  Ramiona do głowic

  Nie w każdym zestawie natryskowym znajduje się ramię do głowic, dlatego należy je dokupić odpowiednio do sposobu zainstalowania prysznica. Głowice do deszczownicy mają możliwość montowania do sufitu lub do ściany. Trzeba również zdecydować o długości ramienia, w przypadku mocowania do sufitu, należy wziąć pod uwagę wzrost najwyższego członka rodziny. W przypadku montażu do ściany decydować będzie wielkość albo średnica głowicy, aby właściwie wybrać ramię. Należy pamiętać, że większa głowica to również dłuższe ramię. Dokonanie prawidłowego wybory decyduje o komforcie zażywania kąpieli.   

  Akcesoria do zestawu natryskowego

  Wąż prysznicowy przeznaczony do zestawu natryskowego wykonany jest z gumy w metalowej osłonie o przekroju okrągłym. Na rynku dostępne są również węże wykonane z tworzywa sztucznego o przekroju kwadratowym. Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na jego długość, aby spełniał funkcje konieczne do przeprowadzenia zabiegów wodnych. Ważna jest także ochrona przed skręceniem, aby wąż nie uległ szybko zniszczeniu.