Auschwitz Krakow – wycieczki z biurem turystycznym

Naziści, którzy uważali się za „rasę panów”, na terenie przedwojennej Polski założyli cztery obozy.

Wśród nich był największy, w którym odbywały się okrutne tortury, który widział wiele męczeńskich śmierci obóz – Auschwitz (Auschwitz Krakow)

Krótko o obozie Auschwitz Birkenau Krakow

Auschwitz (Auschwitz Birkenau Krakow) został założony w roku 1940, w którym śmierć poniosło ponad milion ludzi. Taka liczba robi ogromne wrażenie, w tym przypadku bardzo negatywne. Zyskał on miano „fabryki śmierci” – zasłużenie. Obóz ten jest jedynym, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Auschwitz (Auschwitz Krakow) oznacza Oświęcim, a Oświęcim jest miastem, na terenie którego znajduje się obóz. Nie bez powodu jest on znanym niemieckim „dziełem”. To, co się wyprawiało za jego płotem woła o pomstę do nieba.

Tortury, krzyki, śmierć – wycieczka do Auschwitz Tours

Naziści znaleźli wiele sposobów, w jaki sposób wykończyć więźniów. A były to:

 • praca w ciężkich warunkach – wiosna, lato, jesień, zima, zawsze trzeba było pracować’ ciężkie prace typu: noszenie podkładów kolejowych, czyszczenie stawów rybnych, będąc w wodzie oraz błocie do pasa, prace poza obozem z marszem ~10 kilometrowym;
 • sport – „gimnastyka” dla więźniów: skakanie żabką, bieganie, a także wspinanie się na drzewo. Jeśli któryś więzień nie dał rady wytrzymać, był okładany, aż straci przytomność
 • brak dostępu więźniów do regulaminu – oznacza to, ze SS-man mógł więźnia ukarać za dowolne „przewinienie”;
 • zagładzanie – więźniowie tracili siły, a w efekcie umierali z głodu;
 • komory gazowe – pomieszczenia, gdzie zaprowadzano ludność obozową, a następnie zamykano i wpuszczano gaz;
 • choroby – brak lekarstw w szpitalu obozowym powodował, że więzniowie umierali na różne wirusy;
 • ucieczka – z bloku, w którym wcześniej przebywał uciekinier
 • eksperymenty medyczne – podczas nich ginęło wiele ludzi, zwłaszcza kobiet;
 • niezapowiedziana śmierć – wybierano ludzi i ich po prostu mordowano;
 • Nienawiść do Żydów – Auschwitz Tours

  Nazisci byli bardzo negatywnie do Żydów, wręcz pałali do nich ogromną nienawiścią. W transportach, które przyjeżdżały do obozu Auschwitz (Auschwitz Tours), największą część stanowili Żydzi. To właśnie oni stanowią największą część ludności zamordowanej w „fabryce śmierci”, a mianowicie około miliona zabitej ludności. Jest to jednoznacznym dowodem na to, jak bardzo III Rzesza nienawidziła ludności żydowskiej. Pokazuje to, iż naziści chcieli zlikwidować Żydów, ze względu na to, iż w hierarchii rasowej, Żydzi znajdowali się na samym dole. Stąd właśnie tak wiele obozowiczów w Auschwitz (Auschwitz Krakow) było narodowości żydowskiej. 

  Polskie obozy śmierci? – Auschwitz Krakow

  Nie! To nie są polskie obozy śmierci! Polacy nie utworzyli obozów koncentracyjnych! Wszystkie cztery obozy, a wśród nich Auschwitz (Auschwitz Bireknau Krakow) są utworzone przez nazistowskie wówczas Niemcy. To właśnie w niemieckich obozach zagłady zginęły setki tysięcy ludzi. Zabrano im wolność, godność, wolną wolę, chęć do życia, a także życie. Zabrano im wszystko co mieli, w tym kontakt z rodziną. Samotni, w tragicznych warunkach, w brudnych „pasiakach”, zmuszani do ciężkiej pracy żyli z dnia na dzień, nie wiedząc, kiedy nastąpi ich czas egzekucji lub po prostu umrą z wycieńczenia organizmu i braku sił. Wykonujący rozkazy żołnierze z oddziałów SS nie mieli żadnych skrupułów, aby wykonać egzekucję czy też dobijać wykończonych więźniów. 
  Nie pozwólmy, aby historia była „zamieciona pod dywan”. Pokażmy światu prawdę, niech wszyscy dowiedzą się, że to nazistowskie, niemieckie obozy śmierci zostały utworzone na terenie przedwojennej Rzeczypospolitej Polskiej, a nie polskie. Nawet w Stanach Zjednoczonych, w artykule napisano o polskich obozach, ale dzięki szybkiej interwencji Ambasady RP zostało to szybko zmienione. Pokazuje to, że są ludzie, którzy myślą, że obozy na terenie Polski są polskie, a nie nazistowskie. Należy uświadamiać ludzi, że to nasi zachodni sąsiedzi wyrządzili krzywdę ludzkości, a ich przywódca, Adolf Hitler, był jednym z największych zbrodniarzy w historii ludzkości. Nie dopuśćmy do tego już nigdy więcej!