Wszechstronne płytki do zastosowania w różnych pomieszczeniach

Wielu konsumentów chce mieć obecnie na podłogach odpowiednie rozwiązania, które są nie tylko estetyczne i trwałe, ale również nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i łatwo się je sprząta.

W rzeczywistości płytki są jedną z najlepszych opcji podłóg dla osób z alergią lub astmą, ponieważ nie przyciągają kurzu i brudu, wystarczy je regularnie odkurzyć czy zamieść i przemyć mopem z łagodnym środkiem do mycia podłóg. Płytki wymagają bardzo niewielkiej konserwacji i zabiegów pielęgnacyjnych, a ponieważ sporo czasu tracimy na prace domowe, niskie wymagania dotyczące pielęgnacji płytek na podłogach i ścianach oznaczają, że mamy więcej czasu na bardziej produktywne zajęcia. Płytki ceramiczne i porcelanowe mają trwałość szacowaną na około sto lat, która znacznie przewyższa większość innych opcji podłóg, i są jednym z najtrwalszych materiałów, jakie można wybrać do wykończenia domu. Dodatkowo trwałe i odporne na uszkodzenia płytki są świetną inwestycją, jeśli chodzi o wartość domu. Podłogi w naszych domach czy mieszkaniach są każdego dnia narażone na wysokie użytkowanie, plamy z zabłoconych butów i rozlanych płynów, zarysowania pazurkami zwierząt, a nawet upadki upuszczonych przedmiotów, dlatego muszą być trwałe, odporne na uszkodzenia oraz wilgoć. Płytki w domu i na tarasach powinny być również antypoślizgowe dla bezpieczeństwa użytkowników.

Wszechstronne płytki do zastosowania w różnych pomieszczeniach

W przypadku niektórych rodzajów podłóg, takich jak drewno czy panele, wysoka wilgotność i woda mogą wytwarzać stęchły zapach, szczególnie gdy pomieszczenie nie jest wentylowane.

Dywany, wykładziny, drewno, beton i podłogi winylowe są podatne na pochłanianie nieprzyjemnych zapachów nawet po uszczelnieniu. Nieporowate lub nieprzepuszczalne podłogi, takie jak szkliwiona porcelana i płytki ceramiczne, nie pochłaniają brudu ani wilgoci, więc są odpowiednie do zainstalowania dla wszystkich pomieszczeń, nawet do kuchni i łazienki. Trwałe szkliwo na powierzchni płytki nordic opoczno nie pochłania zanieczyszczeń i wilgoci, więc są one rozwiązaniem do zastosowania nawet na zewnątrz, na schodach, balkonach i tarasach czy werandach, wystarczy zwrócić uwagę na klasę ścieralności oraz mrozoodporność.