Zapasowe filtry do oczyszczania powietrza

Aby utrzymać optymalną wydajność oczyszczacza powietrza, systemu wentylacyjnego czy zwykłego odkurzacza, konieczna jest regularna wymiana filtrów.

Wysokowydajne filtry cząstek stałych lub wymienne filtry powietrza HEPA są filtrami powietrza o wysokiej wydajności, które usuwają do 99,97% zanieczyszczeń w powietrzu. Filtry powietrza HEPA wychwytują unoszące się w powietrzu cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona i mniejsze, takie jak pyłki, sierść zwierząt domowych, zarodniki pleśni, dym i kurz. Często wymieniając filtr, zwiększa się przepływ powietrza i zmniejsza się opór powietrza filtra, co powoduje znacznie lepsze usunięcie zanieczyszczeń i potencjalnie szkodliwych substancji. Regularne wymiany filtrów do oczyszczania powietrza ułatwiają maksymalną filtrację powietrza i przedłużają żywotność urządzenia. Częstotliwość wymiany filtrów HEPA różni się w zależności od modelu, ale generalnym standardem jest wymiana filtrów co sześć miesięcy. Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest jednym z pięciu głównych zagrożeń dla zdrowia środowiska, z którymi mamy obecnie do czynienia. Najlepszym sposobem przeciwdziałania ryzyku wdychania zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniu jest wyeliminowanie ich źródła za pomocą wentylacji i filtracji. Oczyszczacz powietrza może zmniejszyć stężenie zanieczyszczeń w powietrzu i alergenów w wyznaczonym obszarze.

Ilość zanieczyszczeń usuniętych przez oczyszczacz powietrza będzie się różnić w zależności od specyfikacji konkretnego urządzenia. Skuteczność oczyszczania powietrza różni się w zależności od modelu, usuwając różne ilości unoszących się w powietrzu cząstek zanieczyszczenia. Na przykład oczyszczacz powietrza niższej klasy może usuwać tylko 30% cząstek, podczas gdy jednostki wyższej jakości, takie jak filtr kompaktowy, może usuwać do 99,97% cząstek. Aby znaleźć najlepszy oczyszczacz powietrza, zastanów się, jakiego rodzaju rozwiązania szukasz, a także jakie technologie oczyszczania powietrza mogą być najlepsze dla Twoich potrzeb.