Jak zabezpieczyć samochód ze sterowaniem bezkluczykowym

Nowoczesne samochody posiadają obecnie bezkluczykowe systemy otwierania drzwi. Aby otworzyć drzwi auta kierowca nie musi wyjmować kluczyków, ponieważ czujnik sam komunikuje się z samochodem.

Wystarczy mieć go w kieszeni, a samochód sam się otworzy po odebraniu sygnału, kiedy kierowca do niego podejdzie. Jednak sygnał przesyłania może zostać przechwycony przez złodziei samochodów przez zastosowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń, które wyglądają jak walizka. Aby zabezpieczyć się przed skopiowaniem sygnału naszego kluczyka, można nosić go w specjalnym etui, które nie przepuszcza fal radiowych, może być to również metalowe pudełko, albo nawet zwykła folia spożywcza. Sygnał dla każdego samochodu jest unikatowy, co utrudnia kradzież samochodu. Złodzieje starają się skopiować sygnał przykładowo wtedy, kiedy jesteśmy w domu lub na zakupach w centrum handlowym. Po naciśnięciu przez złodzieja klamki kluczyk wysyła sygnał do naszego samochodu, w tym momencie drugi ze złodziei przysuwa urządzenie wyłapujące jak najbliżej położenia kluczyka i kopiuje sygnał. Dzięki temu może zaprogramować urządzenie, które będzie otwierało samochód. To urządzenie oszukuje samochód, który myśląc, że klucz jest w pobliżu, więc pozwala na otwarcie drzwi i uruchomienie zapłonu. Złodzieje mogą znajdować się w odległości nawet kilku metrów od kluczyków samochodowych, aby przechwycić sygnał. Taka forma kradzieży zajmuje złodziejom tylko kilkanaście sekund.

Tylko samochody z bezkluczykowym systemem wjazdu mogą zostać skradzione przy użyciu przekaźnika sygnału. Jak uchronić się przed tak bezczelną kradzieżą spod nosa właściciela? Umieszczenie kluczy w etui blokującym sygnał powstrzyma złodziei przed wzmocnieniem sygnału wykorzystywanego w kradzieży za pomocą przekaźników. Czy masz pilot bez kluczyka? Sygnały bezprzewodowe w niektórych pilotach bez kluczyka można wyłączyć. Koniecznie sprawdź to u producenta. Kup elektroniczne zabezpieczenie do kluczyka, jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed kradzieżą. Ma ono formę klipsa, który zakłada się na baterię kluczyka i uniemożliwia jego przechwycenie po oddaleniu od samochodu.