Zostań profesjonalnym fotografem dzięki tym wskazówkom

Fotografia może wydawać się bardzo skomplikowana i zaangażowana, ale jeśli wiesz, co robisz, może to być bardzo ekscytująca aktywność rekreacyjna.

Jeśli nie wiesz, co robisz, będziesz miał dużo złych zdjęć. Nie obawiaj się, poniższe wskazówki pomogą Ci tego uniknąć.Jeśli wiosną lub latem robisz zdjęcia na słońcu, pamiętaj o włączeniu lampy błyskowej. Nieumieszczenie lampy błyskowej w aparacie może skutkować złym odblaskiem, który może skazić zdjęcia. Po włączeniu lampy błyskowej możesz robić zdjęcia tak, jak zwykle.Zadbaj o to, aby Twoje zdjęcia były stosunkowo proste. Dobry obraz powinien być prosty, łatwy do zinterpretowania i docenienia. Ważne jest, aby robić sensowne zdjęcia, ale w większości przypadków Twoje zdjęcia powiedzą więcej, jeśli skupisz się na szczególe, zamiast tworzyć złożoną kompozycję, która może nie uderzać tak bardzo.Użyj odpowiedniego obiektywu do pracy. Jeśli na przykład fotografujesz krajobraz, potrzebujesz obiektywu szerokokątnego, który pozwoli Ci uchwycić jak największą część sceny, podczas gdy wydarzenia sportowe zazwyczaj wymagają teleobiektywu, który pozwoli uchwycić odległych graczy z dużą szczegółowością. Wiedza o tym, jaki obiektyw wybrać, znacznie ułatwi tworzenie wysokiej jakości zdjęć.Jeśli robisz zdjęcie krajobrazowe, spróbuj uchwycić ruch w ujęciu. Niezależnie od tego, czy jest to wiatr wiejący w drzewa, czy fala uderzająca o brzeg, uchwycenie tego ruchu może dodać dodatkową warstwę głębi do zdjęcia. Jeśli zamierzasz uchwycić ruch, upewnij się, że masz prawidłowo ustawiony czas otwarcia migawki.Naprawdę dobrą sztuczką fotograficzną jest zwracanie szczególnej uwagi na kąty. Zostań profesjonalnym fotografem dzięki tym wskazówkom

Kąty mogą być bardzo pomocne podczas planowania kompozycji.

Mogą wskazywać pewne rzeczy, na których chcesz się skupić, tworząc wizualną ścieżkę, którą oko widza może podróżować. Zrób z nich dobry użytek.Oświetlenie numer jeden, którego należy unikać w fotografii, to użycie wbudowanej lampy błyskowej aparatu. Korzystanie z ustawienia lampy błyskowej w aparacie faktycznie tworzy przerażające czerwone oczy i sprawia, że ​​​​obiektowie wydają się bezkształtnymi plamami cienia. Używaj tego ustawienia tylko w nagłych wypadkach, jeśli nie masz innego wyboru.Oto sztuczka ze zdjęciem, którą powinieneś wypróbować. Czasy otwarcia migawki mogą zadecydować o tym, czy zdjęcie jest dobre, czy złe, więc dowiedz się o nich więcej. Istnieje wiele przydatnych opcji oznaczonych wielkimi literami. Użycie ustawienia „P” spowoduje przełączenie aparatu w tryb programowania. Tryb programu umożliwia automatyczne ustawienie czasu otwarcia migawki i przysłony. Jeśli nie wiesz, co kręcisz, użyj ustawienia „P”.Zachowaj ostrożność podczas fotografowania z wysoką czułością ISO. Umożliwi robienie zdjęć przy słabym oświetleniu, ale otwiera drzwi do zaszumionych zdjęć, które mogą wyglądać na ziarniste. W idealnej sytuacji należy ustawić niską czułość ISO lub nieznacznie ją zwiększyć, aby uchwycić zdjęcia przy słabym oświetleniu.Rób zdjęcia wszystkiego i wszystkiego podczas podróży. Obrazy mogą wydawać się nieistotne podczas robienia zdjęć, ale będą one służyć jako wspomnienie Twojej podróży w przyszłości. Rozważ robienie zdjęć takich rzeczy jak znak drogowy, interesujący punkt orientacyjny lub bilet do kina lub teatru.Jak więc widać, fotografia nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Zajmuje się badaniem i ćwiczeniem robienia zdjęć, ale w końcu warto. Mając na uwadze powyższe wskazówki, powinieneś być mądrzejszy, jeśli chodzi o robienie świetnych zdjęć.