Dodaj kolor, wzór i teksturę do projektu instalacji płytek

Podczas układania podłóg kafelki wykończeniowe kończą instalację i ukrywają krawędzie położonych płytek. Obramowania i obrzeża są również klasyfikowane jako płytki wykończeniowe.

Ich kształty, kolory i wzory dodają akcentom do Twojego układu, ale są również ważne i funkcjonalne dla bezproblemowej pracy. Upewnij się, że możesz otrzymać płytki wykończeniowe od tego samego producenta, co kafelki do położenia na podłodze lub ścianie. Jeśli nie możesz znaleźć wykończenia pasującego do płytek, rozważ obramowanie z drewna, metalu lub PCV.
Płytki wykończeniowe są dostępne w różnych konfiguracjach, aby spełnić wymagania projektowe niemal każdej instalacji. Wykończenie krawędzi ma jedną lub dwie zaokrąglone krawędzie do zastosowania wzdłuż obwodu ścian i blatów. Możesz również zainstalować go jako płytkę podstawową dla podłogi. Kwadratowe zaokrąglenia i narożniki zapewniają płynne i stylowe przejście między powierzchnią a przednimi krawędziami. Podłogi wyłożone kafelkami są zwykle wyższe niż sąsiednie podłogi, a progi i listwy wykończeniowe łączą je z innymi powierzchniami, aby przejścia były łatwe, bezpieczne i atrakcyjne. Progi metalowe są najłatwiejsze do zainstalowania i występują w różnych typach i profilach oraz są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Listwy w kształcie litery Z są formą metalowych progów stosowanych w miejscach styku kafelkowej podłogi i dywanu. Wiele progów jest fazowanych w dwóch płaszczyznach i mocowanych do dolnego drewnianego podłoża za pomocą gwoździ lub śrub wykończeniowych.
Kamień lub materiały syntetyczne zapewniają również bezpieczne i trwałe przejścia.

W łazienkach najczęściej stosowanym wykończeniem są listwy wokół okien i drzwi. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://czestochowanews.pl/20200104267370/jak-wykonczyc-plytki-na-tarasie-i-balkonie. Jeśli używane są płytki z kamienia naturalnego, a cięcia są schludne, nie trzeba używać wykończenia, ponieważ kolor płytek jest taki sam przez cały czas. Jednak nowoczesne płytki porcelanowe z powierzchnią zadrukowaną będą miały kolor gliny na odsłoniętych krawędziach, dlatego należy zastosować plastikowe lub metalowe wykończenia. Listwa służy dwóm celom, przykryciu odsłoniętej przyciętej krawędzi płytki i ochronie przed ostrą krawędzią.