Trądzik i blizny potrądzikowe można leczyć skutecznie

Leki przeciwtrądzikowe działają poprzez zmniejszenie produkcji łoju, przyspieszenie odnowy komórek skóry, zwalczanie infekcji bakteryjnej lub zmniejszenie stanu zapalnego, co pomaga w wyglądzie skóry i zapobiega powstawaniu blizn.

W przypadku większości leków przeciwtrądzikowych na receptę wyniki mogą nie być widoczne przez cztery do ośmiu tygodni, a stan skóry może się pogorszyć, zanim poprawi się. Całkowite usunięcie objawów trądziku może zająć wiele miesięcy lub lat. Schemat leczenia zalecany przez lekarza zależy od wieku, rodzaju i ciężkości trądziku oraz od tego, na co jesteś skłonny się zobowiązać. Na przykład może być konieczne mycie i stosowanie leków na skórę dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Często leki miejscowe i leki przyjmowane doustnie są stosowane w połączeniu. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o ryzyku i korzyściach związanych z lekami i innymi rozważanymi metodami leczenia, aby wybrać odpowiednie dla siebie. Zastrzyki steroidowe są najczęściej stosowane w przypadku trądziku, który powoduje bolesne grudki pod powierzchnią skóry, takie jak guzki i torbiele. Rozwiązanie tych problemów może potrwać kilka tygodni. Po zastrzykach steroidowych grudki spłaszczają się, a skóra może oczyścić się w ciągu dwóch do czterech dni.

Zastrzyki steroidowe są zwykle stosowane jako tymczasowe lub okazjonalne rozwiązanie dla upartych torbieli i guzków. Nie są one stosowane w leczeniu trądziku powszechnego z powodu możliwych działań niepożądanych i konieczności częstych wizyt lekarskich. Skuteczne jest również laserowe leczenie trądziku warszawa. Powierzchowne peelingi chemiczne mogą kontrolować niektóre rodzaje trądziku i poprawiać wygląd skóry. Procedurę tę tradycyjnie stosowano w celu zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek, uszkodzeń słonecznych i niewielkich blizn na twarzy. Podczas peelingu chemicznego lekarz nakłada na skórę łagodny roztwór kwasów. To rozwiązanie pomaga odblokować pory i usunąć martwe komórki skóry, zaskórniki i grudki. Peeling chemiczny może również generować nowy wzrost skóry. Aby uzyskać najlepsze wyniki, konieczne może być powtórzenie tego procesu kilka razy.