Węgiel vs. Wiatr, zielony wygrywa w końcu

Istnieje wiele sposobów na włączenie bardziej ekologicznej filozofii do funkcjonowania Twojego domu.

Jednym z nich jest konwersja na zieloną energię, która nie tylko przyczyni się do lepszego środowiska, ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze! Czytaj dalej, aby poznać nowe i ekscytujące pomysły, jak sprawić, by Twój dom stał się bardziej ekologiczny.Jeśli w Twoim domu jest basen lub wanna z hydromasażem, zajrzyj do słonecznego systemu podgrzewania wody. Instalacja słonecznego systemu podgrzewania wody kosztuje mniej więcej tyle samo, co konwencjonalny system, ale koszty operacyjne systemu będą znacznie niższe. Koszty naprawy słonecznych systemów grzewczych są również często niższe.Wymień stary termostat na bardziej ekologiczny, programowalny model. Możesz zaprogramować te termostaty tak, aby regulowały temperaturę w określonych porach dnia, dzięki czemu system ogrzewania i chłodzenia będzie działał mniej, gdy jesteś w pracy lub szkole. Te termostaty są niedrogie i mogą zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd, jednocześnie zapobiegając niepotrzebnemu zużyciu energii.Staraj się używać zimnej wody w pralce, kiedy tylko jest to możliwe. 90% energii zużywanej przez pralki jest przeznaczone na podgrzewanie wody. Z tego powodu korzystanie z ciepłej wody tylko zwiększy miesięczny rachunek za media i zmniejszy ilość pieniędzy, które masz pod koniec miesiąca.Podczas określania ekonomicznego wpływu fotowoltaicznego systemu fotowoltaicznego należy przeprowadzić obliczenia z wykorzystaniem godzin nasłonecznienia zimowego. Może to zapobiec niespodziankom w zimie, więc upewnij się, że Twój dom ma odpowiedni zapas energii. Połączenie tej metody z planem netto oznacza również zwrot pieniędzy od firmy elektrycznej w okresie letnim.Poświęć trochę czasu na odpowiednią konserwację lodówki. Węgiel vs. Wiatr, zielony wygrywa w końcu

Lodówki zużywają duże ilości energii elektrycznej, a utrzymywanie jej w dobrym stanie zapewnia, że ​​ten ślad energetyczny jest tak niski, jak to tylko możliwe.

Pamiętaj, aby okresowo czyścić kurz otaczający cewki grzewcze. Ponadto upewnij się, że uszczelka drzwi jest szczelna i czysta.Użyj ciepłej wody słonecznej. Instalując solarny system ciepłej wody, możesz wykorzystać energię słoneczną do podgrzania wody, której używasz do wszystkiego w swoim domu. Sprawdzi się pod prysznice, zmywanie naczyń i pranie. Jeśli martwisz się, że nie dostaniesz wystarczająco dużo słońca, możesz zainwestować również w mały, tradycyjny podgrzewacz wody.Zdecyduj się na oświetlenie słoneczne zamiast zwykłego oświetlenia podczas instalowania lamp do użytku na zewnątrz. Pomaga to zaoszczędzić na kosztach energii, a także są bardzo estetyczne. Lampy solarne stają się coraz bardziej popularne i stanowią doskonałą opcję do oświetlenia tarasu, ogrodu, chodników, garażu i wielu innych miejsc.Jeśli nie musisz używać świateł w swoim domu, wyłącz je. Dotyczy to również sytuacji, gdy nie ma Cię nawet w domu. Gdy światła są włączone, zużywają dużo energii, co nie tylko negatywnie wpływa na środowisko, ale także negatywnie wpływa na Twój portfel.Zwróć uwagę na lokalne i federalne rabaty na aktualizacje energii odnawialnej w Twoim domu. Czasami lokalna firma elektryczna zapewnia rabaty na pokrycie kosztów modernizacji. Przyjrzyj się również ulgom podatkowym oferowanym przez rząd, które mogą dotyczyć Twojej technologii zielonej energii. Te kredyty i rabaty mogą obniżyć koszty związane z instalacją zielonej technologii w Twoim domu.Ekologia daje właścicielowi domu tak wiele korzyści, że aż dziw, że więcej ludzi tego nie robi. Mamy nadzieję, że z tego artykułu zebrałeś kilka bardzo przydatnych wskazówek, w jaki sposób możesz wprowadzić bardziej ekologiczne źródła energii do technologii w Twoim domu. Zobaczysz natychmiastowy pozytywny wpływ na Twój portfel i środowisko!