Ciekawi Cię handel złotem? Wypróbuj tę poradę eksperta

Rynek złota jest wyjątkowym rynkiem do wejścia jako inwestor.

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić, czy sprzedać, zawsze jest coś nowego do nauczenia się. Ten artykuł zawiera wiele cennych informacji, bez których nie możesz handlować. Czytaj dalej, aby lepiej zrozumieć rynek i jak z niego skorzystać.Sztabki złota mogą być najlepszą inwestycją w złoto, jaką możesz zrobić. Ich wagi mogą się różnić. Sztabki różnią się wielkością od pół uncji do 400 uncji. Mniejsze słupki są bardziej powszechne, podczas gdy większe są trudniejsze do znalezienia.Naprawdę przyjrzyj się reputacji dealera, którego chcesz użyć. Ponieważ złoto jest towarem o tak wysokiej wartości, istnieje kilka podejrzanych operacji, które chcą wydobyć z ciebie to, co najlepsze. Twoim zadaniem jest upewnić się, że tak się nie stanie. W pełni zbadaj firmy.Przed sprzedażą zapoznaj się z aktualną wartością rynkową złota. Możesz zadzwonić do sklepu jubilerskiego, aby uzyskać te informacje. Wartość złota zmienia się często, czasami z dnia na dzień, i chcesz się upewnić, że kupujący oferuje uczciwą cenę za swoje sztuki, opartą na aktualnej wartości rynkowej.Kiedy przychodzi czas na sprzedaż złota, zawsze powinieneś mieć do czynienia z godnymi zaufania nabywcami. Korzystaj zarówno z recenzji internetowych, jak i skarg i informacji BBB, aby rozpoznać czyjąś reputację. Kiedy wybierzesz odpowiedniego kupującego, będziesz miał świetną transakcję. Upewnij się, że chronisz zarówno swoją inwestycję, jak i siebie.Przeprowadź badania dotyczące struktur opłat i prowizji dla dealera, którego rozważasz. Każdy dealer będzie miał nieco inną strukturę prowizji. Niektóre mogą być dla Ciebie bardziej uczciwe niż inne, więc użyj ich jako sposobu na porównanie z wieloma dealerami. W ten sposób możesz uzyskać dla siebie najlepszą możliwą ofertę.Dowiedz się, za co obecnie sprzedaje się złoto. Ciekawi Cię handel złotem? Wypróbuj tę poradę eksperta

Chociaż wygodnie jest po prostu przynieść swoje złoto do sklepu, najpierw poszukaj informacji w Internecie, aby zobaczyć, jaki jest zakres.

W ten sposób możesz dowiedzieć się, ile możesz oczekiwać. Będziesz wiedział, czy jesteś lowballed.Kiedy myślisz o kupnie złota, weź pod uwagę osobę, od której je kupujesz, ponieważ jest duża różnica. Zakupu u telemarketera należy unikać za wszelką cenę. Dzieje się tak, ponieważ wysoka prowizja, którą pobierają, sprawia, że ​​transakcja nie jest tego warta.To, jak ciężkie jest twoje złoto, określi, ile pieniędzy otrzymasz za każdą sztukę. Jednak niektórzy dealerzy nie są zbyt szanowani i mogą próbować zapłacić mniej, niż jesteś winien. Uważaj na każdego, kto waży twoje złoto na pensa, ale zamiast tego próbuje zapłacić za gramy.Zapytaj przedstawiciela partii złota o to, jak określana jest czystość złota w karatach. Czasami jest pieczątka. Czasami jednak nie będziesz w stanie zobaczyć żadnej pieczątki, więc ludzie powinni mieć inny sposób, aby to rozgryźć. Sposobem na stwierdzenie, czy przedstawiciel złota jest nowy i niedoświadczony, jest użycie testu kwasowości. Jest to prosty test używany przez nowszych handlarzy złotem.Bądź klientem porównawczym. Każdy handlarz złotem złoży inne oferty. Może to zależeć od ustawionej prowizji lub elastyczności opłat. Ale nie zobaczysz korzyści, chyba że się rozejrzysz. Nie zatrzymuj się na pierwszym miejscu i nazywaj to dniem. Możesz robić dla siebie zły interes.Handel złotem to rynek, na którym przetrwają tylko wtajemniczeni. Mało tego, to także ludzie, którzy osiągają największe zyski. Teraz, gdy masz za sobą tę wielką wiedzę, nadal staraj się nauczyć wszystkiego, co możesz. Im więcej wiesz, tym lepsze będą twoje strategie.