Wskazówki i porady dotyczące ubezpieczenia samochodu, które każdy powinien znać

Kupowanie ubezpieczenia samochodu może wydawać się bardzo skomplikowane, ale jeśli wiesz, co robisz, możesz łatwo znaleźć polisę na swój samochód, która będzie do Ciebie pasować.

Jeśli nie wiesz, co robisz, możesz stracić dużo pieniędzy na polisie, która Ci nie pomoże. Nie martw się, poniższe wskazówki pomogą Ci tego uniknąć.Zanim kupisz samochód, powinieneś pomyśleć o rodzaju ubezpieczenia samochodu, które chcesz. W rzeczywistości, zanim w ogóle wpłacisz zaliczkę na samochód, upewnij się, że otrzymasz wycenę ubezpieczenia tego konkretnego samochodu. Wiedza o tym, ile będziesz musiał zapłacić za określony typ samochodu, może pomóc w podjęciu odpowiedzialnej podatkowo decyzji.Rozważ skorzystanie z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przy zakupie ubezpieczenia samochodu. Jest to najniższa dostępna opcja ubezpieczenia wymagana przez prawo, a także najtańsza opcja. Jeśli nie masz auta wartego dużo pieniędzy, ta opcja może Ci się przydać. Jeśli ulegniesz wypadkowi, Twój samochód nie zostanie objęty ubezpieczeniem.Nigdy nie zawyżaj wartości swojego pojazdu, rejestrując się w ubezpieczeniu. Robienie tego kosztuje tylko więcej pieniędzy w postaci wyższych składek. W przypadku, gdy potrzebujesz pojazdu zastępczego, firma ubezpieczeniowa wykorzystałaby tylko ich wartość dla oryginalnego samochodu, a nie to, co początkowo podałeś.Jeśli jesteś młodym kierowcą z wysoką stawką, dodaj odpowiedzialnego starszego kierowcę do swojej polisy, aby pomóc w jej obniżeniu. Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę wiek kierowców, a także ich historię jazdy, więc dodanie osoby w wieku powyżej trzydziestu lat, która ma czystą historię, szybko obniży Twoje składki.Jeśli Twoje dziecko otrzyma prawo jazdy, a Ty potrzebujesz ubezpieczenia, zapytaj, czy ubezpieczyciel oferuje dobrą zniżkę studencką. Twoje dziecko będzie zmotywowane do podnoszenia swoich ocen, aby móc dalej jeździć, a Ty zaoszczędzisz pieniądze na miesięcznej składce.Chociaż może to być oczywiste, bezpieczna jazda jest kluczem do utrzymania niskich stawek i składek. Zła jazda, taka jak przekroczenie prędkości, może zwiększyć Twoje stawki, a także prowadzić do nieprzedłużenia Twojej polisy. Wskazówki i porady dotyczące ubezpieczenia samochodu, które każdy powinien znać

Wypadek samochodowy zwykle zwiększa Twoje koszty nawet o 40%.

Oczywiście należy unikać złej jazdy niezależnie od ubezpieczenia samochodu, aby uniknąć mandatów i niebezpiecznych wypadków.Szukasz najlepszej stawki na ubezpieczenie samochodu? Aby znaleźć najniższe stawki, powinieneś skontaktować się z kilkoma różnymi firmami. Ta sama ochrona może kosztować od 500 do 1500 USD, w zależności od firmy, w której otrzymujesz ubezpieczenie. Kontaktując się z kilkoma różnymi agentami, możesz zaoszczędzić setki dolarów rocznie.Uzyskaj od 3 do 5 ofert ubezpieczenia samochodu przed podjęciem decyzji o wyborze firmy. Umożliwi to sprawdzenie, jaki jest akceptowalny zakres dla wybranego rodzaju polityki. Możesz łatwo określić, czy jedna firma pobiera zbyt wysokie opłaty za swoje usługi, a także czy inna oferuje ci dobrą ofertę.Porozmawiaj ze swoim agentem, jeśli myślisz o przejściu do innej firmy z lepszymi stawkami. Powtarzający się klient jest cenny w biznesie, a Twój obecny agent prawdopodobnie obniży własne oferty, aby dopasować się do innych i utrzymać Cię na pokładzie.Jak widać, kupno ubezpieczenia samochodu nie jest takie skomplikowane. Wymaga sporo badań, zadawania pytań i dostarczania dokumentacji, ale warto. Mając na uwadze powyższe wskazówki, powinieneś być mądrzejszy, jeśli chodzi o kupowanie ubezpieczenia samochodu dla swojego samochodu.