Wybierasz się w podróż samolotem z Krakowa? Sprawdź, gdzie zaparkować samochód!

Planując podróż samolotem z Krakowa, trzeba mieć na uwadze różne aspekty związane z takim wyjazdem. Jedną z najważniejszych kwestii, jakie pojawiają się w tym kontekście, jest transport na lotnisko – najlepiej pojechać tam własnym samochodem.

Samochód jako środek transportu – komfort i wygoda

 

Samochód to najwygodniejszy sposób dostania się na lotnisko. Zapewnia niezależność od publicznych środków transportu, taksówek i prywatnych przewoźników. Daje możliwość zaplanowania podróży zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Ma też ten ogromny plus, że ułatwia zabranie ze sobą nawet dużych ilości bagaży. W przypadku podróży np. pociągiem lub autokarem jest to mocno utrudnione.

 

Parking na lotnisku w Krakowie – gdzie zostawić samochód?

 

Organizując wyprawę samolotem, warto wcześniej zarezerwować parking. Lotnisko Kraków to jeden z punktów w Polsce obsługiwanych przez Grupę Interparking. Podróżnym korzystającym z usług portu lotniczego w Balicach firma ta oferuje ok. 450 miejsc postojowych na parkingu długoterminowym. Na terenie parkingu znajduje się wiata z przystankiem busa, który odwozi pasażerów pod sam terminal. Płatność za postój można uiścić na miejscu w automatycznej kasie, niemniej istnieje też możliwość zrealizowania płatności online. Interesującą propozycją adresowaną do osób, które często latają z Balic, są atrakcyjne cenowo abonamenty, dzięki którym da się sporo zaoszczędzić na parkowaniu.

 

Parkingi na lotniskach – dlaczego warto?

 

Parkingi to ważny element infrastruktury portu lotniczego – nie tylko w Balicach. Odnosi się to do każdego lotniska. Tego typu obiekty stanowią duże udogodnienie dla osób przyjeżdżających na lotniska samochodami. Nie muszą martwić się o szukanie miejsca postojowego – zwłaszcza że da się wcześniej dokonać rezerwacji za pośrednictwem Internetu. Na omawianym rynku panuje spora konkurencja, dlatego klienci mogą liczyć na atrakcyjne stawki. Auto można zostawić na parkingu zarówno na krótszy, jak i na dłuższy czas – z czysto ekonomicznego punktu widzenia najbardziej opłaca się parkowanie długoterminowe.