Jak pielęgnować odwodnioną skórę

Nasza skóra składa się w 70 procentach z wody.

Jednak każdy, niezależnie od wieku i rodzaju cery, może mieć skórę odwodnioną. Dobrą wiadomością jest to, że ten problem jest tymczasowy i można sobie z nim poradzić zmieniając nawyki pielęgnacyjne i wybierając odpowiednie produkty kosmetyczne. Dzięki kilku działaniom profilaktycznym i odpowiednim produktom nawilżającym twoja skóra może odzyskać naturalny blask.

Jak pielęgnować odwodnioną skórę

Dermokosmetyki pomogą ukoić skórę odwodnioną

Wiele czynników może prowadzić do odwodnienia skóry, w tym niewystarczające nawodnienie organizmu, intensywne ćwiczenia, ekspozycja na słońce i wiatr, stres, niedobór snu, niektóre leki. Skóra odwodniona traci część swojej naturalnej ochrony. Zaniedbanie problemu lub przyjęcie źle dobranego schematu pielęgnacji skóry może skutkować szeregiem problemów, takich jak suchość i pękanie naskórka, brak elastyczności i blasku, dyskomfort, swędzenie i pieczenie.

Jest kilka sposobów na zapobieganie lub ograniczanie problemu odwodnienia skóry, jak picie odpowiednich ilości wody, używanie kosmetyków z filtrem UV, nawilżanie produktami do skóry odwodnionej nawet kilka razy dziennie. Warto nałożyć dużą ilość kremu lub balsamu nawilżającego na całe ciało oraz odpowiednio dobranych produktów do pielęgnacji twarzy, ust i rąk. Użyj kremu skomponowanego ze składników, które pomogą skórze odzyskać optymalny poziom nawilżenia i natłuszczenia. Zwróć uwagę na takie składniki jak gliceryna, aminokwasy, witaminy A i E, alantoina, kwas hialuronowy, masło shea, oleje roślinne, aloes.

Dermokosmetyki ze strony https://novaclear.eu/produkty-hydro pomogą nawilżyć skórę odwodnioną. Codzienne nawilżanie jest niezbędne dla osób z odwodnioną skórą, która często jest swędząca, zaczerwieniona, łuszcząca się i ściągnięta. Jeśli twoja skóra jest popękana, wypróbuj bogaty balsam na bazie oleju i składników, które utrzymują nawilżenie skóry, takie jak kwas hialuronowy i gliceryna. Utrzymują się na skórze dłużej i skuteczniej zapobiegają parowaniu wody ze skóry. Może być konieczne ponowne nałożenie kremu kilka razy dziennie, aby skóra była odpowiednio nawilżona.