Podłoga naturalna czy winylowa?

Ważnym elementem, który musimy brać pod uwagę podczas remontu czy też wykańczania domu z pewnością będzie podłoga.

Możemy wybrać różnego rodzaju płytki podłogowe, które możemy zastosować przykładowo w kuchni czy w łazience. Oczywiście w salonie, w różnych pomieszczeniach często będziemy układali panele, mogą być one wykonane z drewna naturalnego lub też z tworzywa. Coraz częściej także spotykamy panele winylowe, które zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną. Oczywiście panele tego typu mogą posiadać wzory drewnopodobne, czy też imitujące kamień.

Podłoga naturalna czy winylowa?

Rodzaje paneli podłogowych

Podłogi odegrają dużą rolę jeżeli chodzi o ogólną kolorystykę naszych pomieszczeń. Powinniśmy zatem zastanowić się czy w naszym salonie dobrze sprawdzi się podłoga jasna czy też ciemna. Do dyspozycji mamy obecnie różne odcienie drewna, także paneli drewnopodobnych. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku drewna naturalnego musimy odpowiednio zadbać o naszą podłogę. W tym przypadku powinniśmy zastosować lakier o odpowiedniej twardości, który będzie zabezpieczał podłogę przed ścieraniem, powinien być to on także wodoodporny. W przypadku podłogi drewnianej raz na pewien czas należy wykonać cyklinowanie, wyrównać powierzchnię, dzięki czemu nasza podłoga będzie wyglądała jak nowa.

Oczywiście panele laminowane będą tańsze od paneli drewnianych, mogą one charakteryzować się także mniejszą grubością. Należy to uwzględnić kiedy będziemy wybierali płytki czy też inne materiały na podłogi, tak aby wyrównać poziomy pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Panele powinny być wodoodporne, dlatego nowoczesne modele możemy zastosować także w kuchni czy też w łazience oraz przedpokoju. Należy także wybrać modele, które nie są zbyt śliskie, dodatkowo możemy zwrócić uwagę na ścieralność. Z pewnością w katalogach czy też na pudełkach znajdziemy odpowiednie oznaczenia, dzięki czemu wybierzemy panele, które są odporne, będą dobrze sprawdzały się przez wiele lat.

Ciekawy poradnik na temat paneli podłogowych możemy znaleźć na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/, dowiemy się w jaki sposób wybrać panele, jakie rodzaje mamy do wyboru. Z pewnością ułatwi nam to zakup materiału na podłogę do naszego domu.