Wybór odpowiednich dętek rowerowych

Gdy wybiera się elementy do roweru bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, która pozwala uniknąć decydowania się na produkty, które nie spełnią oczekiwań.

Im bardziej kosztowne są elementy do roweru, tym znacznie ważniejsze jest skorzystanie z profesjonalnej wiedzy, która ułatwia dokonanie właściwego wyboru. Jednocześnie przy bardziej regularnym oraz intensywnym użytkowaniu roweru zdecydowanie się na lepszej jakości części czy akcesoria do roweru jest bardziej istotne. Związane jest to z koniecznością decydowania się na bardziej trwałe elementy do roweru, które są odporniejsze na zużywanie się, ale również uszkodzenia mechaniczne. Gdy wybiera się takie elementy jak dętka można postawić na tańsze wyroby. Wielu rowerzystów decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na dość częste uszkodzenie dętek. Natomiast postawienie na nieco lepszej jakości dętki pozwala często ograniczyć ryzyko uszkodzenia dętki podczas jazdy rowerem.

Cechy odpowiedniej dętki

Decydując się na wybranie dętki niezbędne jest zwrócenie uwagi na takie cechy jak rozmiar. Dętka musi być odpowiednio dopasowana do rozmiaru opony. Niezbędne jest z tego powodu określenie rozmiaru opony, co następnie pozwala dopasować odpowiedni rozmiar dętki. Oprócz dopasowania rozmiaru dętki ważne jest również branie pod uwagę jej wagi. W wielu modelach rowerów niezbędne jest decydowanie się na dętki o mniejszej masie, co pozwala ograniczyć łączną wagę roweru.

Sposób użytkowania roweru

W zależności od tego jak będzie użytkowany rower powinno się dopasować odpowiednią oponę oraz dętkę. Przy różnych rodzajach użytkowania roweru wybiera się odmienne modele rowerów, przy których są w stanie sprawdzić się inne modele dętek. W rowerach szosowych stosowane są dętki rowerowe, które są węższe, a jednocześnie wytrzymałe na większe ciśnienie. Natomiast przy kolarstwie grawitacyjnym niezbędne jest zdecydowanie się na grubsze dętki, które są w stanie wytrzymać skoki ciśnienia.