Szablony Allegro – duża zmiana, dla wszystkich sprzedających

Jak doskonale wiesz, Allegro jest prężnie rozwijającą się platformą sprzedażową, na którą dziennie zagląda setki tysięcy osób.

Wraz z upływem czasu starają się wprowadzać zmiany i udogodnienia, które mają zapewnić Klientom bezpieczeństwo i komfort dokonywania zakupów. O ile kupujący traktowani są przez Allegro stosunkowo ulgowo, o tyle nie zawsze można powiedzieć to o sprzedających. Niektóre aktualizacje wymagają ogromnego nakładu pracy. Szablony Allegro – to idealny przykład tego, o czym wspomnieliśmy. Zmiana miała na celu ujednolicenie wszystkich aukcji, jakie przegląda Klient. Dla sprzedających oznaczało to zmianę setek, a nawet tysięcy aukcji. Jeśli jednak nie chciałeś rezygnować ze sprzedaży w tym miejscu, nie było innego wyjścia, niż to żeby się dostosować. Na szczęście na rynku znajdują się programy, które pomagają w przejściu do nowego porządku.

Szablony Allegro – jakie zmiany Cię dotyczą?

Konieczność korzystania z szablonów Allegro była dużym wyzwaniem dla sprzedających. Zdaniem pracowników platformy, wszystkie wprowadzone zmiany miały na celu ułatwienie korzystania z aukcji – przeczytaj tutaj: https://www.erpbox.pl/nowe-szablony-allegro-jak-poradzic-sobie-ze-zaktualizowanym-formatem/. Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • edytora opisów – obecnie jest on bardziej elastyczny, a co ważniejsze kompatybilny z urządzeniami mobilnymi;
  • parametrów – Allegro na nowo zdefiniowało obowiązkowe parametry produktów, bez uzupełnienia których nie masz możliwości wystawienia aukcji;
  • https zamiast http – czyli zamiana adresu na ten znacznie bardziej chroniony;
  • zdjęć – dopuszczalna liczba zdjęć wynosi 8 sztuk, zwiększona została ich rozdzielczość. Platforma dopuszcza teraz zmianę w trakcie trwania aukcji.

Co mają wspólnego szablony Allegro z ErpBox?

W wielu przypadkach zmiany niosą za sobą szereg korzyści. Podobnie jest tutaj. Jednak jednocześnie niemal każda zmiana pociąga za sobą konieczność wykonania dodatkowej pracy. Dlatego rynek e-commerce wychodzi naprzeciw takim sytuacjom. Polecamy Ci nowoczesną platformę ErpBox do zarządzania sprzedażą internetową. Szablony Allegro nie muszą stanowić problemu. Jedną z funkcjonalności, jakie znajdziesz, jest połączenie ErpBox z Managerem aukcji. Korzystaj z tego co przynosi dzień.